درباره بازی Fallout 76

علی‌رغم اینکه Fallout 76 یک بازی آنلاین است اما این به معنی نبود داستان در بازی نیست. با این حال قبل از اینکه به‌سراغ داستان خود بازی برویم، بد نیست تا نگاهی به داستان ساخته شدنش داشته باشیم.

بتسدا زمانی که در حال کار روی Fallout 4 بود ایده‌های مختلفی را پیرامون این بازی بررسی می‌کرد؛ ایده‌هایی که پیت هاینس، مدیر بازاریابی این کمپانی چندی پیش از برخی از آن‌ها پرده‌برداری کرد و یکی از آن‌ها هم قرار دادن بخشی چندنفره در بازی بود.

به هر حال این روز‌ها بخش چندنفره قسمتی جدا‌نشدنی از بازی‌های ویدیویی است و مخصوصا سودی که این چنین بخشی می‌تواند از نظر مالی برای شرکت داشته باشد، موردی است که خیلی‌ها را به سمت آن می‌کشاند. با این حال این ایده در آن زمان مورد تایید قرار نگرفت و فال‌اوت ۴ بدون هیچ بخش آنلاینی روانه بازار شد اما مطرح شدن این ایده جرقه‌های اولیه را در ذهن بتسدا روشن کرده بود و این جرقه‌ها در نهایت به شعله‌ای ختم شدند که نتیجه‌اش Fallout 76 است.

البته بتسدا پیش از این در قامت ناشر تجربه انتشار بازی آنلاین را با Elder Scrolls Online داشته است اما Fallout 76 اولین بازی آنلاینی است که شخصا توسط استودیوی خود این شرکت ساخته می‌شود و تاد هاوارد، بازیساز محبوب و سازنده آثاری چون Fallout 4 و Skyrim شخصا سکان هدایت توسعه این بازی را در دست گرفته است که حداقل همین موضوع کمی ما را به فال‌اوت ۷۶ با وجود همه تفاوت‌هایش امیدوار می‌کند.