لیگ جهانی بازی PUBG سال آینده میلادی برگزار می‌شود

 

 

در حالی که به پایان سال ۲۰۱۸ میلادی نزدیک می‌شویم بسیاری از بازی‌سازان قصد دارند بازی‌های رقابتی خود را به رشته‌های ورزش‌های الکترونیکی سال آینده اضافه کنند. یکی از استودیو‌هایی که در این راستا قدم برداشته است سازنده بازی محبوب PlayerUnknown’s Battleground یعنی بلوهول است که برای سال آینده میلادی برنامه‌ریزی کرده است.

سازندگان در بیانیه‌ای که به تازگی منتشر کرده‌اند اعلام کردند که قصد دارند PlayerUnknown’s Battlegrounds را به رشته‌های ورزش‌های الکترونیک سال ۲۰۱۹ میلادی اضافه و لیگ بزرگی را در این راستا برگزار کنند.

لیگ مسابقات بازی پابجی قرار است در ۹ منطقه مختلف از دنیا برگزار شود و بازیکنان با رقابت در آن به کسب امتیاز بپردازند و در جدول امتیازات صعود کنند. پس از آن در انتهای سال آینده میلادی در ماه نوامبر (آبان-آذر) بازیکنان و تیم‌های برتر برای آخرین مسابقه و ارزشمند‌ترین جایزه با یکدیگر مبارزه خواهند کرد.

مسابقات بتزی پابجی به گفته سازندگان قرار است از «ساختاری حرفه‌ای» برخوردار باشد که در رشته‌های دیگر نیز از آن استفاده می‌شود و قوانین آن نیز طبق ای اسپورت خواهد بود. در اواسط سال آینده میلادی سازندگان همچنین مسابقات دیگری را نیز برگزار می‌کنند که از لیگ یاد شده جدا خواهد بود اما از حساسیت یکسانی برخوردار است.

از خبر‌های مرتبط به ورزش‌های الکترونیک پابجی می‌توان به برگزاری مسابقات انحصاری برای بازیکنان زن این بازی اشاره کرد که کمپانی بن‌کیو (BenQ) در چین برگزار می‌کند. این مسابقات نیز با حضور ۴۸ بازیکن برتر زن این رشته برگزار می‌شود که مبلغ ۱۵ هزار دلار نیز برای فرد اول در نظر گرفته شده است.

بازی PlayerUnknown’s Battleground هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پی سی ، ایکس باکس وان ، آیفون ، اندروید در دسترس است.