بررسی بازی Horizon Forbidden West 

بازی Horizon Forbidden West  به صورت اختصاصی برای کنسول PS5 توسط شرکت Guerilla Games توسعه و ساخته شده است که البته، برای PS4 نیز قابل اجرا است. طبق تاریخ اعلام شده این بازی در  18 فوریه 2022 (29  بهمن) منتشر خواهد شد. بازی هورایزن فوربیدن وست دنباله همان بازی Horizon Zero Dawn است که در سال 2017 منتشر شده بود و مورد تحسین منتقدان بسیاری قرار گرفت. در ابتدا قرار بود این بازی در سال 2021 منتشر شود که شرکت سونی خبر از تاخیر در انتشار بازی به دلیل همه گیری ویروس کرونا را داد.
ادامه داستان همان شخصیت اصلی Aloy است که این بار برای جلوگیری از تهدید ناشناخته ای  به نام "Red Blight" که جهان را تهدید می‌کند، به سمت غرب می رود . در این نسخه از بازی دنیای بزرگی از ربات‌ها، گجت ها و اسلحه ها وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را کشف کنید! همچنین آیتم های جدیدی به این بازی اضافه شده اند که شامل گشتن در زیر آب و ابزارهای جدید و متنوعی می شود که Aloy در ماجراجویی بدست می‌آورد. به نظر می رسد در این بازی بیش از 60 ساعت سرگرم خواهید بود.

 

ربات و اسلحه های بازی

در بازی Horizon Forbidden West شاهد اضافه شدن ربات ها و اسلحه های جدید با قابلیت های بسیار بیشتری خواهیم بود. ربات های قدیمی مثل Snapmaw ،Stalker ،Watcher ،Thunderjaw و Stormbird بازگشت دوباره ای به بازی داشته اند. در بازی تهدیدهای دیگری علاوه بر ربات‌های قدیمی نیز وجود دارد که Aloy باید با آنها روبرو شود. یکی از آن ها ربات سوسمار مانند با بال های خورشیدی است که از طریق پنل خورشیدی موجود در بال هایش انرژی به دست می آورد؛ دیگری ربات Shelsnapper غول پیکر که به لاکپشت بزرگ شبیه است و توانایی استتار کردن خودش را دارد و علاوه بر این‌ دو، ربات Armored Rollerback  که سعی می کند درست مثل آرمادیلو دور دشمنانش غلت بزند و در آخر ربات Slinterfang یک ربات بزرگ مار مانندی است که به راحتی می تواند دور یک ساختمان بپیچد و برای ترساندن Aloy از صداها و صاعقه های مختلف استفاده کند.

نسخه های مختلف بازی هورایزن فوربیدن وست

نسخه استاندارد بازی که نسخه اصلی می باشد 59.99 دلار برای PS4 و69.99  دلار برای PS5 قیمت گذاری شده است. نسخه دیگر بازی Digital Deluxe می باشد که شامل بازی اصلی به همراه آرت بوک بازی است که تنها مخصوص PS5 می باشد و 79.99  دلار قیمت گذاری شده است.

تفاوت نسخه PS4 و PS5 بازی Horizon Forbidden West 

 از نظر بازی؛  ماموریت ها و داستان ها در هر دو کنسول یکسان می باشد اما در PS5 چندین مزیت وجود دارد که آن ها را بررسی خواهیم کرد:
1. ویژگی های بصری گوناگون که به بهتر شدن کیفیت بازی کمک کرده است و شما از تکنولوژی نسل جدید لذت خواهید برد.
2. امکان انتخاب بین دو حالت طبق ترجیح شخصی: حالت اول تمرکز روی عملکرد بازی (60 فریم در هر ثانیه) و حالت دوم تمرکز بر روی کیفیت تصویر بازی (Full 4K) با فریم های کمتر
3. صدای 3 بعدی بازی که صداهای طبیعی تری را در اختیار کاربران قرار می دهد و تجربه بازی را برای شما هیجان‌انگیز تر خواهد کرد!

Horizon Forbidden West

جزئیات جدید راجع به بازی هورایزن فوربیدن وست

عبور از مسیرهای بازی

1- بالا رفتن از مسیرها در این بازی به نسبت بازی Zero Dawn در مسافت های بسیار بیشتری قابل پیمودن است و این عبور از موانع و مسیر ها را تا حد بسیار زیادی آسان می کند.

2- با استفاده از قابلیت زوم کردن می توانید قسمت هایی از محیط را که قابل عبور کردن است را پررنگ کنید. اما بخاطر داشته باشید قسمت هایی از محیط که روی آن زوم می کنید فقط با استفاده از pullcaster قابل پیمودن می باشد. Pullcaster ابزار جدید Aloy می باشد که به او امکان رفتن به مسیرهای با ارتفاع بسیار زیاد را می دهد که زمانی که در حال پریدن هستید با زدن بروی X وقتی که در هوا معلق هستید می توانید از از Pullcaster استفاده کنید.

3- می توانید برای فرود آمدن از ابزار جدید Shieldwing استفاده کنید کاربرد این ابزار جدید برای مطمئن فرود آمدن از ارتفاع های زیاد است. همچنین به Aloy  این مزیت را می دهد که به صورت مخفیانه از بالا به رقبا حمله کند و آن ها را سورپرایز کند.

4- نگران فرود آمدن از از ارتفاع نباشید در همان اوایل ماجراجویی های بازیAlly ،  Shieldwing را بدست می آورد.  این ابزارها به دلیل اینکه چگونگی ساخت دنیای غرب ممنوعه را نشان می دهند از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. 

طبق گفته کارگردان داستان بازی Horizon Forbidden West عنصرهای بسیار زیادی در جهان بازی، از بلندترین کوه ها گرفته تا ساختمان های بسیار بلند و حتی زمین بازی فرم یکسانی دارند اما ساخت قسمتی از بازی که در فضای زیر آب اتفاق می افتد متافوت است و چیزهای جدیدی برای کشف کردن وجود دارد که شکل جدیدی از بازی را نشان می دهد.

 هورایزن فوربیدن وست

اسلحه ها، مبارزات و ربات ها

با صحبت از ابزارهای موجود در بازی شاهد تغییرات بسیار خوبی در هورایزن فوربیدن وست هستیم. Aloy  در حین ماجراجویی های اصلی بازی اسلحه های جدید و همان اسلحه هایی که در نسخه های قدیمی بازی وجود داشتند را بدست می آورد. یکی از این اسلحه ها trusty tripcaster نام دارد که درست مثل همان اسلحه ای  که Aloy در بازی Zero Dawn در اول ماجراجویی بدست آورد می باشد. البته مابقی اسلحه ها را در حین ماجراجویی های جانبی بدست می آورد. اسلحه مخصوص و جدیدی که در اوایل بازی بدست می آورد javelin thrower است و اسلحه بعدی که به شما قابلیت چرخش های جدیدی را در میدان مبارزه می دهد  Shredder Gauntlet نام دارد. همچنین دو عنصر اصلی انتخابی که به شما برای حمله کردن کمک می کنند اسید (Acid) و پلاسما (Plasma) هستند. در واقع بازیکنان می تواننند با امتیازهایی که در حین بازی بدست می آورند 6 مهارت درختی (Skill trees) متفاوتشان را تقویت کنند که شامل:  Warrior ، Trapper ، Hunter ، Survivor ، Infiltrator و Machine Master می شوند. علاوه بر این بازیکنان با استفاده از این امتیاز ها در درخت مهارتی می توانند Valor Surge ها را باز کنند. هر کدام از این Valor Surge ها برای سبک های متفاوتی از بازی مناسب است و بازیکنان باید طبق اینکه کدام یکی از آنها مناسب خودشان است آنها را انتخاب کنند. برای فعال کردن این Valor Surge ها بازیکنان باید انرژی بار خودشان را پر کنند که فقط با جمع کردن امتیاز تجربه (XP) در مبارزات به Aloy داده می شود و به او قابلیت حمله به دشمنان را می دهد. در این نسخه از  بازی Aloy می تواند ابزارهایی که دارد را بروز رسانی کند و برای پیدا کردن قسمت هایی که نیاز به بروز رسانی دارند از گزینه "Create Job" استفاده کند. البته امکان ارتقا لباس ها هم وجود دارد که با ارتقا دادن آنها مهارت های خاصی در قسمت درخت مهارت (Skill Trees) کسب می کنید.   از طرفی داروها و دیگر موارد مصرفی به بازی برگشته اند و Aloy می تواند آنها را از فروشندگان متفاوتی خریداری کند- غذاها برای ارتقا دادن مهارت های غذا ، عطار برای تهیه دارو ، شکارچی برای تهیه اسلحه و دوزنده برای تهیه لباس کاربرد دارد.  ربات Slitherfang فقط در میدان های جدید می جنگد که حالا به او قابلیت های جدیدی مثل پریدن در زیر زمین و پریدن به محل های دیگر و پرتاپ گلوله صاعقه ای از دم این ربات اضافه شده است. حالا بازیکنان می توانند از قابلیت Resonator Blast برای شارژ کردن اسلحه های Aloy استفاده کنند ، که با آن به دشمن حمله می کند و با تیر زدن به آنها آسیب های زیادی وارد کند.

داستان بازی Horizon Forbidden West

سفر Aloy 6 ماه بعد از اتمام Horizon Zero Dawn آغاز می شود که ماموریت اصلی او متوقف کردن تهدید ناشناخته ای به نام Red Blight  است که جهان را در برگرفته است ، Alloy امیدوار است که بتواند جلوی اینکه انسانیت از بین برود را بگیرد. در واقع او معتقد است که جواب ها در سرزمینی دور تر از Nora ، Oseram و قلمرو Carja در Forbidden West می باشد. اما این مرز توسط رهبری Carja در یک سمت و گروهی از اعضای قبیله Tenakth در یک سمت دیگر نگهداری می شود. قبیله Tenakth از 3 تمدن متفاوت ساخته شده است که هر کدام فرهنگ و روش زندگی مخصوص به خودشان را دارد. که یکی از دو قبیله بزرگ هستند و قبیله دیگر Utaru می باشد. Aloy برای رد شدن از این مرز نیاز  به ملاقات و گفتگو با روئسای این دو قبیله دارد که این ملاقات خوب پیش نمیرود. او در اوایل ماجراجوییش با شخصیت منفی به نام Regalla روبرو می شود که مقدمه ای به یاد ماندنی و مخوف را به ارمغان می آورد.  طبق توضیحات McCaw راجع به قبیله های جدید در قبیله Tenakth شاهد تمرینات جنگی و بازی های متنوعی بین اعضای قبیله خواهیم بود این در حالی است که در قبیله Utaru بیشتر روی سبک زندگی، موسیقی و مهارت تمرکز دارند.

مقالات مرتبط

مشاهده آرشیو
۲۴ بهمن ۱۴۰۰
همه چیز درباره DyingLight2

هر آنچه که باید در مورد Dying Light 2: Stay Human بدانید

۲۰ بهمن ۱۴۰۰
بازی Elden Ring

همه چیز در مورد بازی Elden Ring

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
فقط کاربرانی که عضو هستند میتوانند پیام ارسال کنند