بررسی بازی الدن رینگ Elden Ring 

انتشار بازی الدن رینگ بسیار نزدیک است و انتظار طولانی و عذاب‌آور برای این بازی بالاخره در 2022 ، با خبر انتشار بازی  به پایان رسید و حالا تنها کمتر از یک ماه از انتشار آن باقی مانده است. این بازی در سبک نقش آفرینی (RPG) می باشد. با توجه به تریلر بازی و مصاحبه های سازندگان آن اطلاعاتی از این بازی بدست آوردیم که در اختیارتان قرار خواهیم داد. به نظر می آید که Elden Ring بزرگترین و بهترین بازی در سبک Dark souls می باشد.
به دنبال تاخیر جزئی در انتشار ، بالاخره این بازی در 25 فوریه ( 6 اسفند) بر روی کنسول های بازی PS4 ، PS5 ، ایکس باکس وان ، سری X و PC (استیم) منتشر خواهد شد. در تریلر بازی الدن رینگ ، محلی به نام “The Lands Between” را معرفی می کند که بزرگترین جهان ساخته شده توسط شرکت From Software است.
با دیدن تریلر بازی الدن رینگ شاهد اسب سواری هیجان انگیز شخصیت ها در دنیای پهناور “The Lands Between” هستیم که در 6 قسمت اصلی تقسیم بندی می شود که پر از سیاه چال های زیرزمینی ، رئیس های غول پیکر و رازهای بی شماری است که باید آنها را کشف کنید. این سرزمین نه تنها بزرگترین سرزمین بازی ساخته شده توسط شرکت سازنده آن است بلکه متحرک ترین و وسیع ترین محیط موجود در بازی ها می باشد.برای سفرسریع السیر به محلی می توانید اسبتان را احضار کنید و به محل مورد نظرتان بروید همچنین می توانید سوار بر اسب به حریفانتان حمله کنید و یا با پرش به ارتفاع های بالاتری بروید. در ماجراجویی های بازی چیزهای بسیار زیادی برای کشف کردن و تبدیل شدن به لرد باستانی (Elden Lord) وجود دارد.

 

داستان الدن رینگ بیشتر شخصیت محور است که توسط Hidetaka Miyazaki و George R. R. Martin نوشته و توسط  Hidetaka Miyazaki کارگردانی شده است.
شروع بازی حلقه باستانی با بازگشت Tarnished ها به The Lands Between  برای برگرداندن شکوه و وضعیت سابق می باشد.این اتفاق بعد از جنگ بزرگی بین ژنرال ردان (Radahn) و Malenia است که پی آمد آن از هم گسیختگی جهان است که Tarnished ها تلاش می کنند دوباره الدن رینگ را به وضعیت قبلی برگردانند و لرد باستانی شوند که در این سفر با نیمه خدایان بسیار و Tarnished های دیگر روبرو می شوند. برخلاف بازی های قبلی شرکت From Software که داستان محور بودند بازی Elden Ring شخصیت محور است که این شخصیت محور بودن داستان به لطف همکاری نویسنده بزرگ George R.R. Martin به دست آمده است که در شکل دادن تصاویر بهتر بازی مانند اسطوره ها و شخصیت ها کمک به‌ سزایی کرده است. خلق این دنیای ساختگی بی نقص ، نقطه قوت این نویسنده می باشد. تست شبکه ای بازی الدن رینگ از جمعه 12 نوامبر (21 آبان) تا دوشنبه 15 نوامبر (24 آبان) بر روی کنسول ها قرار گرفت که متاسفانه برای PC در دسترس نبود. بعضی کاربران هزاران دلار برای دسترسی زودتر و بررسی بازی پرداخت کردند.

داستان بازی Elden Ring

 این داستان در محل به نام The Lands Between اتفاق افتاده است. بازیکنان این محل را ویران و ترسناک میبینند که پر از سربازان نیمه جان و اژدها می باشد اما همیشه وضعیت در The Lands Between به این شکل نبوده است. خیلی وقت پیش قلمرو زیبا و پررونقی بوده که توسط ملکه فنا ناپذیر ، ماریکا ، فرزندانش و نیمه خدایان حکمرانی می شد که برای مدت طولانی این خانواده نجیب و مردمانش در Erdtree و الدن رینگ به خوبی و خوشی زندگی می کردند. Erdtree  همانطور که از اسمش پیداست یک درخت بزرگ تابان بوده و Elden Ring نیروی مرموزی است که این محفل طلایی را در The Lands Between در کنار هم قرار می دهد که بنظر می رسد الدن رینگ سرچشمه اردتری (Erdtree) می باشد که شامل نشان عظیم و نشان مرگ هم می شود.

پس چه اتفاقی برای الدن رینگ افتاده است؟ 

داستان با گم شدن نشان مرگ آغاز می شود که نمی دانیم که چه کسی و برای چه آن را دزدیده است اما تنها چیزی که از تریلر می فهمیم شخصیت های ناشناخته و تاریکی هستند که سوار بر اسب فرار می کنند بنظر می رسد که این افراد مسئول به قتل رسیدن نیمه خدا Godwyn می باشند حتی ممکن است بچه دیگر مریکا هم خودشان کشته باشند که این فقط یک حدس می باشد تنها چیزی که واضح است جسد Godwyn می باشد که صحنه را چند برابر ترسناک تر می کند. به نظر می رسد که نشان مرگ با هدف از بین بردن دنیای نیمه خدایان ربوده شده است که ممکن است کار یکی از نیمه خدایان برای رسیدن به قدرت باشد. هر کسی که نشان بزرگ را بازگرداند و الدن رینگ را احیا کند لرد باستانی می شود و تخت پادشاهی را دست می گیرد.

بازی الدن رینگ

آیتم های جدید بازی Elden Ring

بازی الدن رینگ تا حدود بسیار زیادی به بازی Dark Souls شباهت دارد اما شرکت From Software تغییراتی در آن ایجاد کرده است:

  1.  جهان باز : بازی Elden Ring جهان باز می باشد که در آن 6 منطقه برای کشف کردن وجود دارد.
  2.  پرش و اسب سواری : می توانید بر بروی اسب بپرید ، با دشمنان سوار بر اسب با شمشیر بجنگید و آنها را از بین ببرید.
  3.  ضد حمله : ضد حمله زدن قابلیتی است که به شما امکان غافلگیر کردن دشمنان را می دهد و به اضافه شدن مهارت های شما کمک بسزایی می کند.
  4.  نقشه جهانی : با استفاده از نقشه جهانی می توانید خیلی راحت بدون گم کردن مسیر به محلی که می خواهید بروید فقط کافیست محل مورد نظرتان را بر روی نقشه علامت بزنید.

آیتم هایی که به بازی بازگشتند

همکاری

در الدن رینگ قابلیت پشتیبانی تا 4 نفر را دارد که با همکاری با یارهایتان می توانید خیلی  راحت تر ماموریت ها را انجام دهید.

 بازیکن در برابر بازیکن

امکان حمله به بازیکنانی که یار خودتان هستند را می دهد و می توانید آنها را از میان ببرید.

آتش بازی

دو آیتم سفر سریع السیر و استرحت کردن که در نسخه قبلی هم وجود داشتند که حالا با اسم جدید Sites Of Lost Grace به بازی بازگشته اند و به شما در رفتن به مسیر درست برای استراحت کردن کمک می کند.

 لکه خون

لکه خون نشان می دهد که در چه محلی شخصیت ها مرده اند و گاهی اوقات هم اشاره به این دارد که خطر در کمین است.

تریلر داستان حلقه باستانی

هر چند حجم زیادی از داستان بازی به صورت یک راز باقی مانده است اما درباره The Lands Between و جنگ خدایان و حلقه باستانی اطلاعات قابل قبولی بدست خواهید آورد.

مدت زمان بازی Elden Ring 

در نمایش ضبط شده ای در سال 2022 ، تهیه کننده بازی Elden Ring ، Yashhiro Kitao تایید کرد که مبارزات اصلی این بازی حدودا 30 ساعت طول می کشد که ممکن است برای هر کاربر متفاوت باشد اما طبق گفته سازندگان بازی و برآورد آنها بازی حدودا 30 ساعت طول می کشد. اما خود بازی به صورت کلی بسیار وسیع تر می باشد و طبیعتا بیشتر از 30 ساعت می باشد.

بازی الدن رینگ Elden Ring

نحوه مبارزات در الدن رینگ 

براساس چیزی که در تریلر گیم پلی بازی دیدیم مبارزات در حلقه باستانی تا حد بسیار زیادی به بازی های Soul Games شبیه است. مبارزات در Elden Ring در سبک نقش آفرینی می باشد. همه ی این قابلیت های جدید مثل آمدن رییس های بزرگ ، جای خالی دادن شخصیت ها در مبارزات ، از پشت خنجر زدن به دشمنان ، دفاع کردن و استفاده از سحر و جادو به بازی اضافه شده اند.
نوار استامینا (استقامت) در بازی الدن رینگ وجود دارد که بر کیفیت کلی بازیکن به نسبت بقیه بازی های Soul games  تاثیر کمتری دارد. 

مبارزات بر روی اسب و مبارزات پنهانی

در بازی الدن رینگ تا حدود زیادی رقابت ها بر روی اسب های می باشد هر چند که ما در تریلر بازی چیز زیادی از این مبارزات ندیدیم اما طبق مصاحبه های سازندگان بازی بنظر می رشد که شاهد مبارزات سوار بر اسب رقبا و حمله به یکدیگر خواهیم بود. سیستم دیگر موجود در بازی سیستم پنهانی می باشد که به شخصیت ها این امکان را می دهد که به صورت پنهانی به رقبا حمله کنند.

احضار کردن

به نظر می رسد در این بازی تمرکز بسیار زیادی بر روی احضار کردن داشته باشند. احضار کردن روح دوستانتان در حین بازی به شما در مبارزات کمک می کند که همیشه در محلی در نزدیکی جنگ روئسا اتفاق می افتاد اما سیستم احضار به نظر می رسد در این بازی بسیار وسیع تر شده است  و آزادی بیشتری به بازیکن می دهد.Miyazki در مصاحبه ای توضیح داد که بازیکنان می توانند شخصیت هایی که در حالت عادی دشمنانشان هستند را به عنوان متحدشان احضار کنند که در میدان جنگ به آن ها کمک کند. پیش از این مهارت های خاص تنها به اسلحه های مخصوصی مربوط بودند یعنی اگر یک مهارت ویژه را بدست می آوردید فقط به اسلحه های محدودی برای استفاده کردن دسترسی داشتید ولی حالا در نسخه جدید بازی خیلی راحت می توانید بعد از بدست آوردن مهارت خاص از اسلحه های متفاوت تری استفاده کنید یعنی در این بازی حق انتخاب بیشتری دارید.

طبقه های متفاوت بازی Elden Ring 

مثل شبح ظاهر می شوند. Soul Games Elden Ring یک بازی چند نفره است کارگردان بازی تایید کرد که این بازی را تا 4 نفر هم می شود بازی کرد که به نظر می رسد که برای مشارکت در بازی می توانید آن ها را احضار کنید که مثل بازی های
ساختن لباس شخصیت ها نسبت به قبل متنوع تر شده است. باتوجه به بازی های قبلی در این ژانر انتظار میرفت تغییرات زیادی نداشته باشد اما با شروع بازی  متوجه می شوید که حق انتخاب بسیار بیشتری نسبت به قبل دارید.
مبارز (Warrior) ، شوالیه مسحور شده (Enchanted Knight) ، پیشگو (Prophet) ، قهرمان (Champion)  و گرگ خونی  (Bloody Wolf) هستند که هر کدام در 2 لباس متفاوت موجود هستند.
در بازی شخصیت های متفاوتی وجود دارد که می توانید بین آنها شخصیت انتخابی خودتان را انتخاب کنید که این شخصیت ها به ترتیب :

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
فقط کاربرانی که عضو هستند میتوانند پیام ارسال کنند