معرفی Dying Light 2 : Stay Human

“حدود بیست سال پیش، در شهر  Harran ، ما با ویروس جنگیدیم و متاسفانه باختیم. حالا، برای بار دوم داریم به باخت نزدیک می‌شویم. شه، یکی از آخرین مقرهای زندگی انسان‌ها، با درگیری پر شده است. زندگی شهروندی به دوران سیاه قبل بازگشته است. با همه این‌ها، ما هنوز امید داریم..”

متن بالا را از زبان یکی از شخصیت‌های بازی خواندید، شهر Harran آلوده به ویروسی است که انسان‌ها را تبدیل به موجودی هیولاوار می‌کند که حتی توانایی تحمل نور آفتاب را نیز ندارند. تعدادی سعی کردند با این ویروس و موجودات بجنگند اما این جنگ پایانی جز باخت نداشت. هم اکنون، در بازیDying Light 2  با امید کمی که دارند، قصد تلاش دوباره برای شکست این بلا را دارند تا بتوانند شهرشان را نجات دهند. شهر در آلودگی، بی نظمی و درگیری غرق شده است و شما با انتخاب‌ها، تواناییتان در جنگ، فکر استراتژیک و باهوش، می‌توانید تعیین کننده‌ی سرنوشت شهر باشید. این بازی در 4 فوریه 2022 میلادی (15 بهمن 1400) منتشر شده است.
‌در دایینگ لایت 2، برای نجات یافتن، شما یک ماجراجویی اکشن را در راه تلاش برای گذشتن از دنیایی که مانند آخرالزمان شده تجربه می‌کنید که در این راه، به جز جناح دشمن، یک ویروس نیز وجود دارد که علاوه بر چالش‌های بازی، تصمیم‌های مهم و درگیری با موجودات روز و شب، باید مراقب آن نیز باشید که آلوده نشوید!
شما در این بازی قرار است نقش ایدن کالدل را در دست بگیرید. ایدن یک ولگرد است که قدرت عوض کردن سرنوشت شهر را دارد اما توانایی‌های منحصر به فرد او مانند پارکور، جنگ و .. همگی با قیمت گزافی به دست آمده‌اند. اتفاقاتی که ناخواسته در گذشته برای او افتاد، تجربه چیزهای عذاب آور و همه و همه هنوز در ذهن او به وضوح وجود دارند و آن دوران عذاب‌آور را دوباره و دوباره برای او یادآوری می‌کنند. ایدن قصد دارد حقیقت پشت قدرت را کشف کند و برای این کار، مجبور به قدم گذاشتن در محل نبرد است..
شما باید توانایی‌هایتان را تقویت کنید تا دشمنانتان را شکست دهید و هم تیمی پیدا کنید. رازهای تاریک پنهان شده را فاش کنید، یک جناح انتخاب کنید و در نهایت سرنوشتتان را انتخاب کنید، اما هر اتفاقی که در نتیجه‌ی تصمیم‌هایتان افتاد، یک کار هست که نباید فراموش کنید انجام دهید.. انسان بمانید!

پیشرفت بازی در دایینگ لایت 2

بازی Dying Light2: Stay Human، یک بازی رول‌پلی در سبک اکشن و با تم زامبی است که توسط techland توسعه یافته و منتشر شده است که بعد از موفقیت نسخه اول، طرفداران بسیاری را به انتظار آمدن نسخه دوم گذاشته بود. در این بازی شما در نقش ایدن، برای فهمیدن حقیقت، پا به دنیای وسیعی می‌گذارید.
به نظر می‌رسد که بازی دایینگ لایت 2، شروع قوی ای داشته است از آن‌جا که به نقل از وبسایت IGN در این مدت زمان کم که از انتشار این بازی می‌گذرد، با رسیدن اوج بازیکن‌ها به 274983 بازیکن، توانسته‌ است جزو 25 بازی پرطرفدار استیم شود.
به توجه به SteamDB، بازی Dying Light 2، توانسته است از رده‌های KHOLAT و Halo Infinite بگذرد و جایگاه 23ام در لیست بازی‌های پرطرفدار استیم را مال خود کند و بعد از بازی The Elder Scrolls V: Skyrim قرار بگیرد.
PUBG: Battleground  همچنان با قدرت جایگاه #1 را در بیشترین بازیکنان با رکورد حدود 3 میلیون بازیکن حفظ کرده است.
البته توجه داشته باشید که نسخه‌ نینتندو سوئیچ این بازی فعلا در حال توسعه است. منتقد IGN، بازی را به این صورت توصیف کرده است: " این بازی یک بازی اکشن ماجراجویی زامبی است که با حرکات عالی پارکور، یک دنیای وسیع برای کشف، شخصیت‌های جذاب و چند باگ اذیت‌کننده همراه شده است."

بازی Dying Light 2

ادیشن‌های بازی Dying Light 2

بازی Dying Light 2، در 4 ادیشن موجود است:

استاندارد

شامل: بازی Dying Light 2 

دلوکس

شامل: بازی دایینگ لایت 2 : دسترسی به بخش ‌1 قابل دانلود بازی (مثلا یک تکه از داستان)، آرایش اختصاصی اسلحه، پکیج اسکین لجندری، والپیپر‌های  مناسب پرینت، کامیک دیجیتال، آرت‌ بوک و Soundtrack

 آلتیمیت

شامل: بازی Dying Light 2، دسترسی به بخش ‌1 قابل دانلود بازی، آرایش اختصاصی اسلحه، پک اسکین لجندری، والپیپر، کامیک دیجیتال و آرت بوک، آیتم‌های قابل ساخت و دو ساعت بهبود XP در شب، دسترسی به بخش 2 قابل دانلود بازی

 کالکتر

شامل: بازی دایینگ لایت 2، آیتم‌های دیجیتال دلوکس ادیشن (مثل اسلحه‌های لجندری، آرت‌بوک دیجیتال و ..)، دسترسی به بخش 1 قابل دانلود بازی، Steelbook بازی، آیتم‌های دیجیتال آلتیمیت (آیتم‌های قابل ساخت و دو ساعت بهبود XP در شب)، دسترسی به بخش2 قابل دانلود بازی، مجسمه مدافع شهر، و آیتم‌های کالکتر که شامل پک استیکر صدای شهر، نامه‌ی تشکر از کارگردان، آرت‌بوک هاردکپی، چراغ قوه یو‌وی، نقشه شهر، 3 پوستر و ادیشن باکس کالکتر می‌باشد.

ویژگی‌های کلیدی بازی دایینگ لایت 2

تصمیم برای سرنوشت شهر

یکی از چالش‌های استرس‌آور در عین حال جذاب این بازی، این است که شما در موقعیت‌های مختلف انتخاب‌هایی پیش رویتان قرار می‌گیرد که با انتخاب هرکدام یک پیامد جدا برایتان پیش خواهد آمد، شما هیچوقت نمی‌دانید پشت یک انتخاب چه نتایجی نهفته است و مسیر شما را به کجا خواهد برد.. پس با فکر انتخاب کنید!

کشف دنیایی وسیع

هنگامی‌ که لول شما افزایش می‌یابد، راه‌های گوناگون و یا حتی مسیر‌های پنهانی ای را کشف خواهید کرد که باید با استفاده از آن‌ها راه را ادامه و با تهدیدهای پیش‌رو، مقابله کنید و خودتان را از شهری که در عصر تاریکی غرق شده‌است نجات دهید.

خلاقانه و بی‌رحمانه!

برای نجات پیدا کردن، شما باید به توانایی‌های خود در پارکور و رزم تکیه کنید، و برای پیروزی، شما باید همیشه یک قدم جلوتر از دشمنتان باشید. چگونه؟ با استفاده از بیش از دویست سلاح که می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید، بیش از بیست mod برای سلاح‌ها و چندین حرکت قدرتی که شما می‌توانید یاد بگیرید، تمرین کنید و همچنان که در سفرتان پیش می‌روید، قوی‌تر شوید. در اینجا، تصمیمات زیرکانه، دام‌ها و اسلحه‌های خلاقانه می‌توانند دوست شما باشند!

 شب رو بگذرون و زنده بمون تا با موجودات روز روبه‌رو بشی!

هنگامی که خورشید به خواب می‌رود، هیولاها بیدار می‌شوند. 
شما تا غروب فرصت دارید تا چالش‌ها را پیدا کنید و با آن‌ها روبرو شوید. نور خورشید، هیولاها را نزدیک به ساحل نگه می‌دارد،  اما به محض رفتن نور، چرخه جدید شروع و آن‌ها لانه خود را ترک و شروع به شکار می‌کنند. آیا شما در تاریکی و ترس شب، با آن‌ها روبه‌رو خواهید شد یا پناهگاهی پیدا خواهید کرد؟

انسان ماندن!

تبدیل نشدن به یکی از مبتلایان ویروس، یک چیز است اما انتخاب‌های سخت ادامه‌دار، ندانستن نتیجه آن‌ها، روبرو شدن با نتایج آن‌ها و نگه داشتن قلب انسانی خود، می‌توانند گاهی بسیار سخت تر از مبتلا نشدن به ویروس باشند!

با دوستانتان هم‌عملیات شوید!

با دوستانتان به صورت همکارانه بازی را تجربه کنید. تا 4 نفر می‌توانند با یکدیگر همکار شوند. می‌توانید میزبان باشید و یا به بقیه بپیوندید تا ببینید انتخاب‌ها و اعمال مختلف، چه نتیجه‌ای در پی داشته‌اند و سرنوشت شهر چگونه شکل گرفته است.

نقد و بررسی جزئیات Dying Light 2

همانطور که گفته شد این بازی با شروع قوی‌ای که داشت و در زمان کم در لیست 25 بازی پرطرفدار استیم قرار گرفت، توجه منتقدان را به خود بسیار جلب کرد.
بزرگترین‌ قسمت قابل توجه بازی دایینگ لایت 2، زیبایی حرکات پارکور آن است که در مقایسه با نسخه اول این بازی بسیار پیشرفت کرده است. پریدن از ساختمانی به ساختمان دیگر، درنوردیدن آسمان‌خراش‌ها و حتی  تاب خوردن میان ساختمان‌ها با قلاب چند حرکتی هستند که می‌توان نام برد. از آنجایی که خیابان‌های شهر با سیل موجودات نیمه‌ مرده پر است و روزها نیز راهزن‌ها شما را تهدید می‌کنند، گاهی در شرایط سخت، ماندن در سقف خانه‌ها بهترین انتخابی است که می‌توانید بکنید چراکه  زمین مانند مواد مذاب می‌ماند!
البته این بخش‌ها جذابیت بازی را دو چندان کرده اند.
شما در Dying Light 2 ، اسلحه‌ای پیدا نمی‌کنید و آن ابزار خاصی که در بازی وجود دارند هم، به شدت کمیاب هستند ( و به نقد منتقدان، خیلی هم به کارتان نمی‌آیند، مثلا با تیر و کمان شما نمی‌توانید دقیق هدف گیری کنید)؛ بنابراین اکثر اوقات شما با اسلحه‌های متنوع معمولی از شمشیر سامورایی گرفته تا پنجه بوکس تا لوله فلزی که یک سرش سر فلزی کنسرو است در شهر راه می‌روید.
شما می‌توانید اسلحه‌ها را به صورت غنیمت و یا خرید به دست آورید، اما در هر دو صورت، شما به تعداد دفعات محدودی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. هنگامی که محدودیت تعمیر و استفاده‌ی یک اسلحه تمام شود، اسلحه شما غیرقابل استفاده خواهد شد.
اگرچه، این بازی به گونه ای است که شما در هر صورت بالاخره اسلحه‌هایتان را آپدیت خواهید کرد؛ به این صورت که خودتان در روند بازی به این نتیجه می‌رسید که اسلحه فعلی دیگر جوابگوی نیازهایتان نیست و باید اسلحه جدیدی را به دست آورید. بنابراین دیگر نیاز نیست نگران خراب شدن یا اتمام محدودیت استفاده اسلحه‌تان و خالی ماندن دست‌هایتان هنگام رویارویی با موجودات باشید.
همان‌گونه که به لول‌های بعد می‌روید، تقریبا 20 حرکت پارکور وجود دارد تا شما آن را آنلاک کنید و به روش جدیدی در شهر چرخ بزنید. حرکت‌هایی مثل راه رفتن روی دیوار، سر خوردن از فضاهای تنگ و... که به جذابیت بازی افزوده‌اند. البته، اگر خیلی در تنگنا بودید، می‌توانید از روی سر زامبی‌ها رد شوید و یا از یک زامبی به عنوان اسکیت استفاده کنید و از پشت‌بوم سر بخورید.
علاوه بر این‌ها، یک پاراگلایدر هم وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن از این پشت بوم به آن پشت بوم به راحتی سفر کرد؛ همچنین بالا رفتن از یک ساختمان مرتفع با استفاده از پا، خیلی کار سختی است اما نگران نباشید در اینجا نیز پاراگلایدر به کمک شما می‌آید و به شما این حس را می‌دهد که می‌توانید هرجایی بروید.
بازی Dying Light 2، قابلیت همکاری بازیکنان با هم را نیز دارد. به این صورت که چهار بازیکن می‌توانند با هم شهر را بگردند و تمامی فعالیت‌ها، از ماموریت داستان گرفته تا مینی‌گیم‌های پارکور، تا جنگ با باس‌های بازی را با یکدیگر انجام دهند. این قابلیت نه تنها قابل توجه است، بلکه به نقد منتقدان، تقریبا تمام انتظار‌های شما از یک همکاری مدرن را برآورده می‌کند؛ غنیمت‌ها مختص به هر بازیکن قرار داده شده‌اند تا بازیکنان هنگام همکاری با یکدیگر بر سر اسلحه یا مواد مورد نیاز جنگ نکنند و علاوه بر این، چه مهمان باشید چه میزبان، تمام پیشروی و XP کسب شده و انتخاب‌هایی که کرده‌اید، همگی در سیو فایل شما ذخیره خواهند شد.
به گفته منتقد IGN، مینی‌گیم‌ها خیلی چیز خاصی برای ارائه ندارند ولی شما جذب انتخاب‌های داستان که به صورت پاپ‌آپ مشاهده می‌شوند خواهید شد. گفته شده که در حالت Performance Mode، شما حین بازی حس عالی‌ای خواهید داشت و ظاهرا در مقایسه با مودهای دیگر بازی، این حالت بهتر است. در آخر، منتقدان جذب گیم‌پلی این بازی شده‌اند و امتحان آن را به بازیکنان پیشنهاد کرده‌اند.
با توجه به اطلاعات داده شده توسط اکانت رسمی دایینگ لایت 2، این بازی 500 ساعت برای اتمام نیاز دارد اما این زمان فقط برای کسی است که بخواهد تمام آیتم‌ها را تست کند، همه‌ی کالکشن‌ها را به دست آورد و یا تمام شهر را نقطه به نقطه تجربه کند، در نتیجه شما می‌توانید در زمان کمتری این بازی را به اتمام برسانید.

انتخاب های موجود دایینگ لایت 2

بزرگترین تاثیری که شما با استفاده از قدرت اختیارتان در بازی تجربه خواهید کرد این است که انتخاب‌های شما ممکن است شما را به ماموریت‌های بسیار مختلفی ببرند و مسیرتان با توجه به انتخاب ها به کل عوض شود. همچنین علاوه بر ماموریت‌های داستان، خواسته‌های اضافه داستان نیز عوض خواهند شد. خواسته‌های اضافه یک سری ماموریت‌های کناری هستند که علاوه بر داستان اصلی شما می‌تواند برای گرفتن آیتم، جایزه و یا تجربه بیشتر آن‌ها را انجام دهید. مثلا اگر در بازی یک نفر به‌خاطر شما مجروح شد، یک ماموریت جدید برای شما باز می‌شود و شما می‌توانید انتخاب کنید که او را درمان کنید و یا او را برای همیشه از بین ببرید و بعد انتخابتان را عملی سازید.
در بازی انتخاب‌هایی بزرگتر از انتخاب‌های پیشروی داستان نیز خواهید داشت؛ برای مثال، شما در بازی منابعی را به دست می‌آورید و باید تصمیم بگیرید آن‌ها را به چه کسی بدهید. نگهدارهای صلح (Peace Keepers)  یا نجات یافتگان (Survivers)  ؟
نگهدارهای صلح (Peace Keepers): نگهداران صلح قلعه می‌سازند و با دادن منابع به آن‌ها، شما دفاع‌های محیطی دریافت می‌کنید مثلا مین، دام زامبی و ...
نجات یافتگان (Survivers) : نجات یافتگان خانه و مزرعه می‌سازند و با دادن منابع به آن‌ها، شما می‌توانید با سرعت بیشتری در شهر گردش کنید، مثلا آیتم‌‌هایی مثل ترامبولین، زیپ‌لاین و... در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
انتخاب شما کدام است؟

نقد و بررسی جزئیات بازی  Dying Light 2

شخصیت‌‌ پردازی در بازی Dying Light 2

در بازی دایینگ لایت 2، شخصیت‌ پردازی‌ها بسیار محبوب واقع شده‌اند. نکته جالب این است که هر شخصیت، داستان و حس مختص به خود را دارد و شما هر شخصیت را به طور متفاوتی به یاد خواهید آورد. به عنوان مثال، Rosario Dawson's Lawan، یک ضد قهرمان فوق‌العاده است که همانگونه که او خون‌ می‌ریزد، می‌نوشد و با یک کمان، آدم ها را به راحتی می‌کشد، می‌توان با او وقت گذراند. بعد از او، قهرمان سابق، فرانک وجود دارد. سپس، مرد محبوب و جذاب، Hakon نیز در بازی ایفای نقش می‌کند و بسیار بسیار شخصیت دیگر که شما با لحظات خنده دار و یا لحظات سخت و غمگین آن‌ها را به یاد خواهید آورد.
از لحاظ شخصیت‌ دشمنان نیز، شما بیشتر با موجودات مبتلا شده سر و کار دارید و انسان‌های کمی هستند که به عنوان دشمن شما شناخته می شوند و مجبور به جنگ با آن‌ها باشید. همان موجوداتی که معمولا در دو دست خود سلاح دارند به سراغ شما خواهند آمد که اگر بتوانید از حملات آن‌ها جان سالم به در ببرید، حتی در سخت ترین درجات بازی نیز تهدیدات بزرگی به حساب نمی‌آیند.
انداختن گاز منفجر کننده بر گروهی از دشمنان، به آتش کشیدن چندین زامبی با یک کوکتل مولوتوف و یا تک به تک کشتن آن‌ها و پایین انداختن آن‌ها از پنجره، تنها چند راهی است که می‌توان نام برد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از شر مهمان‌های ناخواسته خلاص شوید.

چرخه شب و روز

اینکه شب و روز در بازی فضای متفاوتی دارند، باعث می‌شود که شما بدانید در هر چرخه باید چه کاری انجام دهید.برای شب‌ها شما باید در ایستگاه‌های قطار رها شده، نیروگاه‌های برف و بیمارستان‌ها بگردید تا اسلحه‌های جدید جمع کنید و موادهای قابل ساخت جمع کنید و همزمان ماموریت‌ها را تکمیل کنید. در شب شمایید و یک چراغ قوه و چند گجت که با خود به همراه دارید، درمقابل موجودات سریع‌تر و وحشی‌تری که شب به سراغ شما خواهند آمد. در روز شما باید در شهر بگردید و ماموریت‌های داستان را تکمیل کنید، مگر اینکه بخاطر موجودات شرور مجبور شوید درون فضای امن بمانید...

ارتقای شخصیت در حین طی کردن مسیر بازی

یکی از آپشن‌های جذاب بازی که باعث حس خوب در بازیکن می‌شود، امکان ارتقا و بهتر کردن شخصیت است. شما می‌توانید از لحاظ ظاهری، بازی‌ و توانایی نبرد، شخصیت خود را ارتقا دهید. برای مثال شما می‌توانید با ارتقای شخصیت، باعث شوید شخصیت شما تندتر حرکت کند، بمب پرتاب کند، با کمان بهتر هدف بگیرد و در کل توانایی‌هایش بهبود یابد.در واقع شما می‌توانید با پیشرفت در بازیDying Light 2، از یک فرد با توانایی پارکور تقریبا به یک مرد عنکبوتی تبدیل شوید!

مقالات مرتبط

مشاهده آرشیو
۲۰ بهمن ۱۴۰۰
بازی Elden Ring

همه چیز در مورد بازی Elden Ring

۱۷ بهمن ۱۴۰۰
معرفی بازی Horizon Forbidden West

داستان بازی Horizon Forbidden West (هورایزن فوربیدن وست)

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
فقط کاربرانی که عضو هستند میتوانند پیام ارسال کنند