مقایسه کلش اف کلنز و کلش رویال

Clash of Clans and Clash Royale Comparison

____________________________________________

  در تاریخچه کمپانی بزرگ سوپرسل ، کلش اف کلنز و کلش رویال از بزرگترین موفقیت های سوپرسل محسوب می شوند. از آن جایی که در میان بازی های استراتژیک میان این دو همیشه رقابت وجود داشته، مقایسه کلش اف کلنز با کلش رویال همیشه موضوع مهمی بوده است. البته، کلش اف کلنز و کلش رویال هر دو با تفاوت های منحصر به فرد خود، جذابیت های خاص و بازیکنان مخصوص به خود را در میان بازی های استراتژیک دارند. در این مقاله ما با بررسی تفاوت کلش اف کلنز و کلش رویال، از لحاظ گیم پلی، کنترل ها، تفاوت های اصلی و جزئی و .. به شما برای انتخاب بازی ای که برای شما مناسب تر است، کمک خواهیم کرد. با دیکاردو همراه باشید.

 

نحوه بازی کلش اف کلنز و کلش رویال

در ابتدا یک توضیح کلی در مورد هر دوی این بازی ها برای شما خواهیم داد.

 

کلش رویال چیست؟

کلش رویال یک بازی مولتی پلیر و کارتی است و برای بازی به حداقل 2 بازیکن نیاز دارد که باید در زمان واقعی (به صورت لایو) با یکدیگر بازی کنند. هر بازیکن یک برج پادشاهی و دو برج پرنسس در دو طرف برج پادشاهی دارد. بازیکن ها باید در زمانی محدود، تا جایی که می توانند تاج پادشاهی جمع کنند؛ سپس کسی که بیشترین تاج پادشاهی را دارد برنده اعلام می شود. این بازی در سال 2016 عرضه شده است و تا کنون پیشرفت خوبی را داشته است.

 

خرید جم کلش رویال و خرید کلش رویال پس

کلش اف کلنز چیست؟

کلش آف کلنز یک بازی مولتی پلیر می باشد که در 2012 عرضه شد و از آن زمان تا کنون بسیار محبوب و سرگرم کننده واقع شده است. گیم پلی کلش آف کلنز بر اساس ساخت و ساز روستا، بهبود روستا، سربازان و ساختمان های خود و دفاع از آن هاست. از زمان عرضه تا کنون، بازی کلش اف کلنز با آپدیت های جذاب و آپشن هایی که به بازی اضافه کرده است، محبوبیت خود را از دست نداده و رکورد قاابل توجهی را میان بازی های استراتژیک داراست و همچنان نیز به اضافه کردن این آپشن ها در آینده ادامه خواهد داد. هم اکنون کلش اف کلنز در گوگل پلی دارای 4.6 امتیاز از 5 امتیاز و می باشد که حفظ این رکورد در این زمان خود رکوردی جدید محسوب می شود. کلش اف کلنز در اپ استور نیز دارای 4.8 امتیاز از 5 امتیاز می باشد. بازیکنان برای بازی کلش اف کلنز باید به دهکده های بقیه حمله کنند  (اتک بزنند) و منابع گوناگون را جمع آوری کنند تا با استفاده از غنیمت ها بتوانند دهکده و یا وسایل خود را ارتقا دهند.

 

برای دانلود بازی کلش اف کلنز و یا دانلود کلش رویال، شما می توانید با جست و جوی عبارت دانلود کلش اف کلنز از بازار و یا دانلود کلش رویال از مایکت و یا هر پلتفرم دیگری که مد نظر شماست، فایل بازی را پیدا کنید. پیشنهاد ما دانلود کلش اف کلنز از گوگل پلی است. نکته خوب این است که نیازی به پرداخت پول نیست و دانلود کلش اف کلنز به صورت رایگان در دسترس است. بازی های کلش رویال و کلش اف کلنز برای کامپیوتر نیز در دسترس هستند و شما می توانید با نصب آن ها بر روی سیستم خود، از محبوب ترین بازی های استراتژیک لذت ببرید.

 

با این توضیحات، کلش اف کلنز بهتر است یا کلش رویال؟ در ادامه با بررسی تفاوت های بازی کلش اف کلنز و کلش رویال با ما همراه باشید و بازی ای را که بیشتر مناسب شماست را انتخاب کنید و لذت ببرید.

 

فرق گیم پلی کلش اف کلنز و کلش رویال

فرق کلش اف کلنز با کلش رویال از لحاظ گیم پلی را برای شما در ادامه نوشته ایم:

کلش رویال

کلش رویال به عنوان بازی ای سرگرم کننده و کژوال شناخته می شود که به بازیکن اجازه می دهد از تجربه جنگ تن به تن لذت ببرد و بدون اینکه منتظر سربازان باشد، بازی کند. بازی را می توانید هر مقدار که می خواهید انجام دهید و محدودیتی وجود ندارد. به علاوه می توانید با افراد دلخواه از کلن خود نیز بازی کنید.

 

کلش اف کلنز

به طور کلی، گیم پلی کلش اف کلنز در مقایسه با گیم پلی کلش رویال، هیجان بیشتری دارد و نمی توان آن را به عنوان بازی کژوال دسته بندی کرد. کلش اف کلنز نیازمند تعهد بالا، صبر زیاد و زمان گذاشتن از طرف بازیکنان است. باید تعهد داشت چرا که دنیای کلش اف کلنز و بازیکنان آن روزانه در حال پیشرفت است و اگر شما حواس جمع نباشید، به احتمال زیاد از رقابت جا می مانید. به علاوه باید تعهد داشته باشید تا بتوانید تمرکز خود را بر روی ساخت دهکده و ساخت یک استراتژِی خوب برای برنده شدن اتک و جمع آوری غنیمت های به درد بخور بگذارید تا پیشرفت کنید و به یک بازیکن قوی تبدیل شوید. صبر نیز برای کلش آف کلنز نیاز است چرا که باید منتظر ساخته شدن ساختمان ها و یا احیای سربازان خود بمانید؛ به علاوه پیشرفت و تبدیل به بازیکن قوی کلش اف کلنز شدن یک روزه انجام نمی شود و شما باید صبور باشید. زمان گذاشتن نیز به تعهد مربوط است، اگر شما وقت بازی نداشته باشید نمی توانید به خوبی خود را به رقابت ها برسانید و همچنین سرعت پیشرفت کندی خواهید داشت. آپشن محبوبی که در کلش اف کلنز وجود دارد، کلش اف کلنز مولتی پلیر است؛ به این صورت که بازیکنان کلش اف کلنز می توانند با درخواست سرباز (troop) بیشتر، در حالت مولتی پلیر (چندنفره) بازی کنند.

 

پیشرفت در کلش اف کلنز و کلش رویال

 

کلش رویال

بازیکنان کلش رویال که به تازگی بازی را نصب کرده اند، در ابتدا با لول 11 و 4000 نشان و آغاز همه کارت ها شروع می کنند؛ روند بازی به سادگی طی می شود و شما با بازی بیشتر، به لول بالاتر کلش رویال صعود خواهید کرد و بدون اینکه سکه یا طلایی خرج کنید، می توانید روند بازی را طی کنید و لذت ببرید.

 

کلش اف کلنز

در کلش اف کلنز برای استفاده از هیرو ها و سربازان قوی تر و یا ابزار های خاص، شما باید به فکر پیشرفت در بازی باشید تا بتوانید این آیتم ها را آنلاک کنید چرا که مانند کلش رویال از ابتدای بازی در دسترس شما قرار نخواهند گرفت و باید آن ها را به دست آورید. البته این مورد باعث انگیزه و ایجاد میل برای بازی بیشتر و پیشرفت و به دست آوردن این آیتم ها می شود که خود به بازی هیجان بیشتری می دهد.

 

خرید الماس کلش اف کلنز

 

تفاوت محتوای کلی کلش اف کلنز  کلش رویال

 

کلش رویال

از لحاظ محتوای کلش رویال، باید گفت که محتوای کلش رویال اکثرا آرناهای جدید (Arena)، تورنمنت هایی که برگزار می شود و چالش های جدید بازی می باشند. پیش تر گفتیم که این بازی بیشتر بر روی مهارت تمرکز کرده است.

 

کلش اف کلنز

 کلش اف کلنز توانسته است از زمانی که عرضه شد تا کنون (از 2012 تا الان، حدودا 10 سال پیش)، در جدول بهترین بازی های استراتژیک قرار بگیرد و رکورد و محبوبیت خود را حفظ کند؛ این موضوع نشان دهنده ی محتوای جذابی است که کلش آف کلنز به بازیکن ارائه می دهد و جذابیت خود را حفظ کرده است. بازی کلش آف کلنز همیشه آپدیت های خلاقانه ارائه می دهد؛ با نگاه کردن به تاریخچه دانلود بازی کلش اف کلنز متوجه می شویم با هر آپدیت تعداد دانلود کلش اف کلنز از گوگل پلی و اپ استور و یا هر پلتفرم دیگری، افزایش یافته است که مهر تاییدی بر جذابیت آپدیت های ارائه شده در کلش اف کلنز می باشد. به طور کلی، کلش اف کلنز روند آهسته تری در ارائه محتوای جدید دارد، اما آپدیت جدید کلش اف کلنز همیشه بسیار بزرگ و جذاب است.

 

 

آپدیت کلش اف کلنز و کلش رویال

 

کلش رویال

کلش رویال قطعا از آن دسته بازی هایی است که بازیکن خود را همیشه با آپدیت سرگرم می سازد. چه چالش باشد، چه emote جدید، مدل وار جدید و یا اسکین جدید، در هر صورت آپدیتی را ارائه می کند و بازیکن را سرگرم می کند. پیش تر در قسمت مقایسه محتوای کلی، گفتیم که کلش رویال زودتر آپدیت ارائه می دهد؛ کلش رویال تقریبا هر 3 یا 4 روز آپدیت می شود.

 

کلش اف کلنز

هنگامی که بازیکن از منابع خود استفاده و یا جمع آوری کرد، کلش اف کلنز می تواند به صورت کلی آپدیت شود. درمورد آپدیت محتوا و یا موضوع جدید کلش اف کلنز نیز در قسمت قبل توضیح دادیم.

 

تفاوت های دیگر بازی کلش آف کلنز و کلش رویال

اکنون که درمورد تفاوت های اساسی و ساختاری این دو برنامه توضیح دادیم، در ادامه به بررسی تفاوت های کوچتر دیگری که میان این دو بازی محبوب وجود دارد، خواهیم پرداخت.

  • کلش اف کلنز‌ شامل ماین کردن و استخراج طلا می شود؛ ولی در کلش رویال همچین چیزی وجود ندارد.
  • کلش رویال یک پلتفرم مهیا کرده است که بازیکنان می توانند در آن جا مهارت های خود را نشان دهند، ولی این مورد در کلش اف کلنز وجود ندارد.
  • ‌کلش اف کلنز یک بازی با اساس استراتژیک حمله ای و کلش رویال یک بازی با اساس استراتژِی کارتی است.
  • کلش اف ‌کلنز پیچیده تر و پر تر از کلش رویال است.
  • ‌کلش رویال دارای یک محیط کژوال و فان است که در زمان کم آپدیت های جدیدی را ارائه می کند. این به این معنی است که بازیکن باید مرتب به بازی سر بزند و آن را چک کند. اما از طرف دیگر، کلش اف کلنز فضایی پر هیجان تر دارد که اشتیاق بازیکن و بازی را بیشتر می کند و به این ترتیب میل به بازی و اشتیاق خوبی را در فضای بازی تجربه می کنند.
  • پیشرفت و روند بازی در کلش اف کلنز بهتر و پیوسته تر از کلش رویال است.
  • از نظر ماشین و ابزار های رباتی در بازی و مقایسه کلش اف کلنز، باید گفت در کلش اف کلنز ماشین های پیچیده بیشتری نسبت به کلش رویال در بازی وجود دارند.

 

 

در این مقاله به مقایسه کلش اف کلنز با کلش رویال پرداختیم. شما نیز با بررسی تفاوت های کلی و اینکه شما به چه سبکی بیشتر علاقه دارید، می توانید انتخاب کنید که کدام یک از بازی های کلش اف کلنز و یا کلش رویال را می پسندید. در مقاله های بعدی، برای شما در مورد مقایسه نیروهای کلش اف کلنز، مقایسه کارت های لجندری کلش رویال، روش بازی کلش اف کلنز و کلش رویال و در کل، همه چیز درمورد کلش اف کلنز و کلش رویال را خواهیم نوشت!

با دیکاردو و مقاله های جدید همراه باشید.

 

مقالات مرتبط

مشاهده آرشیو
انتشار بازی رینبو سیکس موبایل نزدیک است!

هم اکنون Ubisoft در حال تست نسخه بتای رینبو سیکس موبایل می باشد. این بازی در حالت Pre-Register قرار گرفته است. آموزش پری رجیستر کردن را در این مقاله بخوانید.

اخبار کالاف دیوتی موبایل سیزن جدید

سیزن جدید کالاف دیوتی موبایل به زودی منتشر می شود. در این مقاله اخبار سیزن هفتم کالاف دیوتی موبایل را بررسی می کنیم.

آموزش خلبانی جت جدید کالاف دیوتی موبایل

جت جدید کالاف دیوتی موبایل (Jackal) یکی از بهترین سلاح های سیزن جدید To the Skies است که در این مقاله نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

همه چیز درمورد لجند جدید اپکس لجندز موبایل

لجند جدید Rhapsody به صورت اختصاصی برای اپکس لجندز موبایل در راه است.

همه چیز درمورد بازی دیابلو ایمورتال

بازی دیابلو ایمورتال آخرین نسخه ارائه شده از فرنچایز دیابلو و کمپانی بلیزارد می باشد که مورد توجه منتقدان قرار گرفته است.

آپدیت جدید بازی اپکس لجندز موبایل

کمپانی EA، فصل دوم بازی محبوب اپکس لجندز موبایل را با نام Cold Snap در تاریخ 25 خرداد منتشر کرد.

معرفی فصل پنجم کالاف دیوتی موبایل

فصل جدید کالاف دیوتی موبایل Call of Duty Season 5: Tropical Vision در 11 خرداد 1401 عرضه شد.

وارکرافت موبایل بالاخره معرفی شد!

کمپانی بلیزارد بعد از مدت زیادی انتظار، بالاخره تاریخ معرفی بازی محبوب وارکرافت موبایل را مشخص کرد.

معرفی فصل جدید کالاف دیوتی موبایل

سیزن جدید کالاف دیوتی Call of Duty Mobile Season 4: Wild Dogs منتشر شد.

معرفی فصل جدید کالاف دیوتی موبایل

Season 3: Radical Raid

معرفی بازی اپکس لجندز موبایل

معرفی نسخه موبایل بازی ایپکس لجندز . به گفته EA، بازی ایپکس لجندز موبایل در 16 اسفند(7مارچ) عرضه خواهد شد.

معرفی فصل 2 کال آف دیوتی موبایل

Call of Duty Mobile Season2: Task Force 141

کال آف دیوتی موبایل : آپدیت نیمه‌ فصل اول

کال آف دیوتی با رسیدن به نیمه‌ی فصل، یک مجموعه آپدیت و لیست ایونت‌ها را به عنوان جشن نیمه فصل در اختیارمان گذاشته است.

آپدیت جدید و هیجان انگیز بازی گارنا فری فایر

آپدیت جدید شامل ویژگی های هیجان انگیزی است که گیمرها برای امتحان کردنشان نمیتوانند صبر کنند. این تغییرات شامل اسلحه های جدید و نقشه های جدید میشود.

آموزش بازی آپلند و کسب درآمد

بازی آپلند (Upland) یک بازی محبوب موبایلی است که بر روی بلاکچین EOS فعال است و از طریق آن می‌توان کسب درآمد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

معرفی سیزن جدید کال آف دیوتی موبایل

ندای وظیفه با شروع سال جدید میلادی، آماده است تا عصر جدیدی از خود آغاز کند. سیزن جدید COD با اسم: فصل جدید کال آف دیوتی موبایل: سرقت COD Mobile Season1: Heist) ) آغاز می‌شود. اکتیویژن اعلام کرده است که فصل بعدی فصل 12 نامیده نمی‌شود؛ بلکه، در عوض

آموزش خرید از وبسایت جدید دیکاردو

آموزش مراحل صفر تا صد خرید کردن از وبسایت جدید دیکاردو

معرفی بهترین بازی‌های جایگزین Call of Duty Mobile [تماشا کنید]

بازی‌های موبایلی پدیده تازه‌ای نیستند که اخیرا با گسترششان روبه‌رو شده باشیم.

بهترین سلاح‌های Call of Duty Mobile تا انتهای فصل هشتم

یکی از اولین نکات برای حرفه‌ای شدن در بازی‌های شوتر این است که بهترین سلاح‌ها را بشناسید.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
فقط کاربرانی که عضو هستند میتوانند پیام ارسال کنند